Už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros Nanook projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. Apdovanojimus organizavo Bornmuto universitetas ir labdaros kompanija „if:book UK“ Didžiojoje Britanijoje.

Lietuvių darbas nugalėjo tarptautinių žurnalistikos projektų kategorijoje, skirtoje istorijoms, pateiktoms inovatyvia skaitmenine forma. Prizą šiai kategorijai įsteigė kompanija Gorkana. Vienas pagrindinių konkurso reikalavimų – išnaudoti skaitmeninių medijų technologines galimybes ir papasakoti istoriją tokiu būdu, kokiu negalėtų tradicinės žiniasklaidos priemonės. Pasak konkurso organizatorių, įteiktas prizas – tai paskata toliau ieškoti naujoviškų sprendimų, siekiant sujungti rašto žodį ir naująsias medijas. Ši kategorija Bornmuto universiteto organizuojamame kasmetiniame konkurse atsirado pirmą kartą.

Pats multimedijos projektas „Galia nugalėti“ buvo pradėtas kurti 2016 metų liepos mėnesį, kuomet Lietuvos parolimpiečiai ruošėsi žaidynėms Rio de Žaneire. Prieš sportininkams išvykstant į varžybas, Nanook agentūros žurnalistai Berta Tilmantaitė, Sofija Korf, Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas pradėjo jų pasiruošimo dokumentavimo darbus. Buvo siekiama ne tik užfiksuoti jų treniruotes, papasakoti asmenines istorijas, bet ir įsigilinti į neįgaliųjų žmonių problemas Lietuvoje. Rugpjūtį surinkta informacija virto interaktyviu multimedijos projektu, kurį sudarė tekstai, nuotraukos, iliustracijos, informacijos vizualizacijos ir video pasakojimai. Projektas „Galia nugalėti“ buvo publikuojamas naujienų portale 15min.lt ir Nanook tinklalapyje.

Nanook komanda apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo virtualiai – transliaciją internetu buvo galima stebėti gyvai, o tiesioginiu video skambučiu organizatoriai susisiekė ir su viena iš projekto kūrėjų Berta Tilmantaite.

Organizacijos Gorkana naujienų ir turinio skyriaus direktorius Philip Smith, paskelbęs laimėtojus, sveikino Nanook komandą ir sakė esąs susižavėjęs visais Lietuvos parolimpiečiais bei jų istorijomis.

P. Smith klausė B. Tilmantaitės apie projekto įgyvendinimą, temą ir ką komandai reiškia šis apdovanojimas. „Simboliška, kad parolimpiečiai iš žaidynių Lietuvai parvežė net du aukso ir vieną sidabro medalį. Su šiuo projektu mūsų komanda jau irgi laimėjo du pirmos ir vieną antros vietos apdovanojimus, ir nors jie neprilygsta Parolimpiniams medaliams, džiaugiamės, jog projektas yra matomas bei vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šitaip neįgaliųjų bei neįgaliųjų sporto problemos sulaukia daugiau dėmesio, diskusijų ir, tikėkimės, sulauks pokyčių,“ – sakė B. Tilmantaitė.

Projektas „Galia nugalėti“ prieš tai buvo įvertintas 2016 m. Metų sportininkų ir žurnalistų apdovanojimuose – jis buvo pripažintas kaip „Geriausias metų sporto vaizdo reportažas“ ir užėmė antrąją vietą „,Metų sporto iniciatyvos“ nominacijoje.

Kitos naujienos