NYLA Media

VR žurnalistikos ateitis su Viktorija Mickute

Atsisiųsti

Virtualios realybės (VR) žurnalistika leidžia ne tik žiūrėti dokumentiką – ji leidžia pajusti, jog esi dokumentikoje. Bet kaip VR-ą panaudoti teisingai?

„AlJazeera“ žurnalistė Viktorija Mickutė kasdien ieško atsakymų į šį klausimą. Aplankiusi Bangladešą, Maroką ar Pietų Sudaną ji su „Contrast VR“ komanda rodo istorijas apie klimato kaitą, karą ir skurdą. Užuot pasakojusi apie bendruomenes, Viktorija įtraukia jas pačias į dokumentikos kūrimą, prijungdama vietos muzikos kompozitorius, animatorius ar operatorius, kuriais kartais tampa ir smalsūs vaikai.

Buvusiai LRT žurnalistei „Login“ konferencijos metu grįžus į Lietuvą, diskutavome ar VR-as taps žurnalistikos ateitimi, ar liks didžiųjų redakcijų privilegija – ir ką abu keliai reiškia žiūrovams.

Prie mikrofonų: Karolis Pilypas Liutkevičius, Karolis Vyšniauskas, Berta Tilmantaitė, Viktorija Mickutė

„Nesvarbu kokią technologiją naudoju – visų pirma esu žurnalistė, kuri turi laikytis žurnalistinės etikos“, – Viktorija Mickutė

Fotografijų ir video autorius Mindaugas Drigotas. Spalvų korekcija – Karolis Pilypas Liutkevičius. Epizodo vedėjas ir redaktorius Karolis Vyšniauskas. Garso režisierė Kata Bitowt, muzikos autorius Martynas Gailius. Už studiją dėkojame NYLA podkasto partneriams Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Tolesniam domėjimuisi:

„Contrast VR“ komandos įtraukiančios žurnalistikos darbai

Virtual reality journalism: Is it the new reality for news?, BBC

Seven lessons for VR journalists, from the people who should know, Rowland Manthorpe, The WIRED


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: