NYLA Update

Vakarai vs. Vakarai

Atsisiųsti

Antrajame NYLA Update podkasto epizode koncentruojamės į post-transatlantinius santykius. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas siūlo Europos kariuomenės idėją, bet ar tai tikrasis jo tikslas? (nuo 09:30 min) Analizavome kuriamą „gerų Vakarų“ (JAV) ir „blogų Vakarų“ (Prancūzija ir Vokietija) naratyvą – ir kiek pagrįstas iš kartos į kartą perduodamas Lietuvos prielankumas JAV respublikonams (nuo 28:50).

Epizodo pabaigoje atsakėme į dalį klausytojų užduotų klausimų (nuo 55:20), tarp jų – kaip vertinti vidurio kadencijos rinkimus JAV, Trumpo reakciją į migrantų iš Meksikos karavaną ir kaip diskutuoti su kitaminčiais.

Kai mikrofonai išjungti: Marylando universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė ir Nanook žurnalistai Karolis Pilypas Liutkevičius ir Karolis Vyšniauskas

NYLA Update epizoduose analizuosime globalias naujienas. Pirmajame kalbėjome apie liberalios demokratijos nykimą ir #metoo judėjimo ateitį JAV aukščiausiojo teismo teisėju paskiriant seksualiniu priekabiavimu kaltintą Brett’ą Kavanaugh.

Epizodo fotografijos autorius Artūras Morozovas, muzikos kompozitorius Martynas Gailius, garso režisierė Kata Bitowt. Už studiją dėkojame podkasto partneriams Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: