NYLA Update

Pasaulio transformacijos COVID-19 akivaizdoje. Interviu su Egle Murauskaite

Atsisiųsti

Krizės spaudžia „fast forward“ mygtuką visuomenės raidoje. Stabilumas dingsta, dalis idėjų, kurios anksčiau atrodė utopiškos, įgauna formą. Kaip pasaulį keičia COVID-19 krizė? Į „Nyla“ podkastą šiam epizodui sugrįžta Marylando universiteto vyr. mokslininkė, saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė ir atsako į klausytojų klausimus bei dalinasi savo įžvalgomis.

Pokalbyje aptariame besikeičiantį NATO vaidmenį, situaciją Vidurio Rytuose ir naftos kainų kritimo padarinius, bei COVID-19 pasekmes Kinijai, Šiaurės Korėjai, Venesuelai. Taip pat kalbame apie naujus visuomenės organizavimosi būdus ir naujame pasaulyje vietos tarsi nebeturinčius žmones, tokius kaip seneliai ar imigrantai. Kokia ateitis laukia jų?

Tai nėra prognozės, koks pasaulis bus, pabrėžia Eglė. Tai refleksijos ir įžvalgos remiantis tuo, kas jau įvyko, COVID-19 krizei prasidėjus.

(norėdami išgirsti pokalbį, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau. Taip pat įrašą raskite podkastų programėlėse ir „Spotify“)

Vedėjas ir redaktorius: Karolis Vyšniauskas
Interviu įrašytas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje, garso režisierė Kata Bitowt
Fotografė: Severina Venckutė
Muzikos kompozitorius: Martynas Gailius
Už atsiųstus klausimus dėkojame klausytojams Egidijui Grigoniui, Domui Senovaičiui, Miglei Tumėnaitei ir Augustinui Paukštei

Keletas paminėtų straipsnių tolesniam domėjimuisi:

Kęstutis Girnius. Senukai – naujieji raupsuotieji. DELFI
Hundreds of Rohingya Refugees Stuck at Sea With ‘Zero Hope’, The New York Times
‘Nothing left’: Venezuelans head home amid coronavirus pandemic, AlJazeera

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti kitus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“

 


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: