NYLA Bonus

Paribio žmogaus tapatybė. Česlovo Milošo festivalis

Atsisiųsti

Lietuvos visuomenė buvo ir yra tautybių ir tapatybių katilas, net jeigu lengva to nepastebėti. Birželį Česlovo Milošo festivalyje Kėdainiuose surengta diskusija, klaususi, ką reiškia būti paribio žmogumi – tokiu, kurio asmenybės negali apriboti viena kultūra, tauta ar socialinė padėtis. Tokiu, koks buvo pats Česlovas Milošas. Šiandien NYLA podkaste dalinamės jos įrašu.

Diskusijoje dalyvauja Atviros Lietuvos Fondo steigėja, Holokaustą išgyvenusi profesorė Irena Veisaitė, Lietuvos musulmonų ir Lietuvos rusų bendruomenes tyrusi fotografė Neringa Rekašiūtė, knygą apie socialinę atskirtį Lietuvoje rašantis „Nanook“ žurnalistas Artūras Morozovas, ir Bernardinai.lt redaktorius Donatas Puslys.

Neturėjome galimybės diskusijos įrašyti profesionaliai, bet vertindami jos dalyvių mintis, dalinamės jos buitiniu įrašu, kaip Bonus epizodu.

„Dirbdamas prie projekto apie socialinę atskirtį aiškiai supratau, kad tai – bendra mūsų visų atsakomybė“, – Artūras Morozovas.

„Česlovas Milošas nemokėjo lietuvių kalbos ir negavo Lietuvos pilietybės. Bet jis yra lietuvis. Jis save laikė lietuviu. Lenkiškai kalbančiu lietuviu“, – Milošo bičiulė Irena Veisaitė. Fotografuota Kėdainiuose, po festivalio diskusijos.

Diskusijos dalyviai: Irena Veisaitė, Donatas Puslys (iškėlęs rankas), Neringa Rekašiūtė (antra iš dešinės) ir Artūras Morozovas.

Už diskusijos organizavimą ir įrašą dėkojame Česlovo Milošo festivaliui. Fotografijų autoriai Artūras Morozovas ir Vaidas Špečkauskas. Epizodo vedėjas ir redaktorius Karolis Vyšniauskas. Garso režisierė Kata Bitowt, muzikos autorius Martynas Gailius.

Tolesniam domėjimuisi:

Leonido Donskio ir Irenos Veisaitės diskusija apie tai, kaip mūsų visuomenė vertina žmones, turinčius kelias tapatybes. Laida „Be pykčio“, 2009 m.


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: