NYLA Bonus

Moderni vergovė: Lietuvos atvejis

Atsisiųsti

Prekybos žmonėmis arba modernios vergovės tema Lietuvoje retai aptariama dėl savo sudėtingumo ir slaptumo. Gruodį įvykęs pokalbis Nacionaliniame žmogaus teisių forume buvo išimtis. Dalinamės jo įrašu, kaip bonus epizodu.

Diskusijos dalyviai suteikė kontekstą lietuviškai prekybos žmonėmis problematikai, išsamiau komentuodami moterų įtraukimą į prostituciją bei vyrų – ilgųjų reisų vairuotojų išnadojimą. Diskusija buvo neredaguota. Kviečiame išgirsti. 

Diskusija įvyko Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje, gruodžio 10 d. Dalyviai, iš kairės į dešinę: LRT.lt redaktorius Mindaugas Jackevičius, Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso (LPSA) pirmininkas Audrius Cuzanauskas, Monrealio miesto policijos (Kanada) detektyvas seržantas Dominic Monchamp, Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto mokslo darbuotojas Karolis Žibas, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Gabija Večerinskienė 

Nacionalinį žmogaus teisių forumą organizavo Užsienio reikalų ministerija, Seimo kontrolierių įstaiga, Lietuvos žmogaus teisių organizacijų koalicija ir Vytauto Didžiojo universitetas. Plačiau apie forumą.

Fotografijų autorius Vygaudas Juozaitis.

Tolesniam domėjimuisi:

Human trafficking: Victims ‘stuck in limbo for years’, by Paul Kenyon & Alys Harte, BBC

Prekybazmonemis.lt


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: