NYLA Live

Mes ir Palestina. Pokalbis Sirenose

Atsisiųsti

Šių metų „Sirenos“ buvo istorinės – festivalyje pirmą kartą Lietuvos scenoje parodytas palestiniečių dramos teatro spektaklis. Aktoriaus Amer Hlehel monospektaklis „Taha. Poeto gyvenimas“ pasakojo apie palestiniečių kūrėjo gyvenimą (spektaklis įkvėptas poeto Taha Muhammado Ali istorijos) prieš ir po Izraelio okupacijos.

Spektaklio fone organizavome pokalbį, kaip Palestinos klausimas suprantamas Lietuvoje su dalyvėmis, kurios pačios yra dirbę Palestinoje arba tyrę Vidurio Rytų regioną. Kviečiame jį išgirsti.

(norėdami išgirsti diskusiją, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau)

Diskusijoje kalbėjo, iš kairės: Karolis Vyšniauskas, moderatorius, „Nyla“ redaktorius, rengęs reportažus iš Palestinos LRT radijui, Gintarė Masteikaitė, Lietuvos šokio informacijos centro vadovė dirbusi su menininkų mainais tarp Lietuvos ir Palestinos, Eglė Murauskaitė – Marylando universiteto (JAV) vyr. mokslininkė, saugumo specialistė, „Nyla Update“ geopolitinių podkastų autorė, Goda Jurevičiūtė, buvusi „Lietuvos žinių“ žurnalistė, dirbusi Palestinos Bayt Jibrin pabėgėlių stovykloje ir Gabrielė Tervidytė – socialinė darbuotoja, dirbusi ir gyvenusi Palestinoje, viena iš judėjimo „Solidarūs su Palestina“ iniciatorių

Mergaitė žaidžia su ožiuku Vakarų Krante. Artūro Morozovo fotografija iš „The Guardian“ publikuoto pasakojimo „West Bank water crisis puts Palestinians in firing zone“ (2015 m.)

Įrašo redaktorė: Martyna Šulskutė
Montažo režisierius: Karolis Vyšniauskas
Fotografijų autorius: Dainius Pu („Sirenos“)
Fotoredaktorius: Artūras Morozovas
Už pagalbą rengiant diskusiją dėkojame Ievai Balsiūnaitei bei Ringailei Papartytei ir visai „Sirenų“ komandai

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti visus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“

 


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: