NYLA Media

Matykim pasaulį sudėtingesnį. Apie „Nyla Ru“ lietuviškai

Atsisiųsti

Žurnalistikoje dažnai siekiama paprastai paaiškinti dalykus. Rusiškųjų „Nyla“ podkastų vedėja ir prodiuserė Ina Šilina siekia priešingo – parodyti, kad žmonių istorijos yra daug sudėtingesnės. Ir kad „rusas“ ar „rusė“ savaime dar nieko nereiškia. Per metus ji ir kolega Artūras Morozovas parengė virš 30 podkasto epizodų rusų kalba, kuriuose kalbėjo Rusijos politiniai pabėgėliai, regionuose gyvenantys politikų užmiršti Lietuvos rusakalbiai ir Lietuvos akademikai ir menininkai, reflektuojantys šiandieninę Rusiją.

„Niekada nekursiu nei propagandinio, nei antipropagandinio turinio. Tai yra kaip vienos paklodės skirtingos pusės. Aš tiesiog norėjau kitokios medijos rusų kalba. Norėjau kalbėti rusiškai apie tai, ko negirdžiu“, – sako Ina.

Šis interviu su ja ir Artūru lietuvių kalba – duoklė klausytojams, kurie norėjo apie „Nyla Ru“ sužinoti daugiau, bet dėl kalbos barjero to negalėjo padaryti. Kartu tai yra paskutinis podkasto epizodas prieš pereinant į lėtesnį vasaros tvarkaraštį.

(norėdami išgirsti pokalbį, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau. Taip pat įrašą raskite podkastų programėlėse ir „Spotify“)

Vienas iš „Nyla Ru“ pašnekovų, „Novaya gazeta” apžvalgininkas, ilgametis žurnalistas maskvietis Leonidas Nikitinskij Vilniuje. Išgirskite interviu su juo.

Rygoje, kalbantis su rusakalbiu latvių jaunimu.

„Nyla Ru“ prasidėjo nuo pokabių su Vilniaus rajone gyvenančiais rusakalbiais žmonėmis. Kadras iš jo užkulisių.

Advokatė Irina Biriukova gina Rusijos kalėjimuose įkalintų ir dažnai kankinamų žmonių teises. Interviu su ja – iš „Kol dega raudona“ audioserialo apie šiandieninės Rusijos politinius disidentus

Artūras Morozovas ir Ina Šilina, „Nyla Ru“ kūrėjų duetas

***

Vedėjas ir prodiuseris: Karolis Vyšniauskas
Redaktorius: Karolis Pilypas Liutkevičius
Vertėja: Marija Larisceva
Vertimo tekstą įskaitė: Martyna Šulskutė, Karolis Pilypas Liutkevičius
Fotografijos: Artūras Morozovas, Karolis Pilypas Liutkevičius
Interviu ir vertimai įrašyti Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje, garso režisierė Kata Bitowt
Muzikos kompozitorius: Martynas Gailius
Už atsiųstą klausimą dėkojame klausytojai Linai Katutytei

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti kitus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: