NYLA Talks

Humanitarinis darbas su Jovita Sandaite

Atsisiųsti

„Man pačiai įdomu, kodėl taip pasitikiu žmonėmis. Gal dėl to, kad užaugau kaime, kuriame visi vieni kitus pažinojo?“, – sako Jovita Sandaitė, humanitarinė darbuotoja, atlikusi misijas Afganistane, Palestinoje, Siera Leone, Gruzijoje. Su „Oxfam“ ir „Action Against Hunger“ organizacijomis dirbusia specialiste susitikome Kaune, norėdami suprasti pasaulio konfliktų mastą, žmogaus gyvybės trapumą ir tai, kiek daug tavo likimui lemia tas mažas atsitiktinumas – vieta, kur gimei.

„Būdama europiete, turiu privilegiją nuspręsti, kad nebenoriu tęsti šio darbo ir galiu grįžti į saugius namus. Daug kas jos neturi. Žmonės Afganistane gyvena be pasų. Jie neturi galimybės rinktis“, – Jovita Sandaitė (viduryje).

„Kiekvieną kartą važiuojant į misiją žinai, kad tai laikina. Stengiesi apsaugoti save nuo gilesnių žmogiškų santykių kūrimo – nes žinai, kad bus skaudu juos išardyti.“

Pradėjusi karjerą kaip žurnalistė, Jovita Sandaitė lig šiol rašo dienoraštį. Jis padeda susikaupti ir nepasiklysti nuolat gyvenant skirtingose vietose, dirbant su skirtingomis problemomis ir tada keliaujant kitur.

Interviu atliko Berta Tilmantaitė ir Karolis Vyšniauskas, fotografijų autorius Artūras Morozovas. Epizodo vedėjas ir redaktorius Karolis Vyšniauskas. Garso režisierė Kata Bitowt, muzikos autorius Martynas Gailius. Už studiją dėkojame NYLA podkasto partneriams Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Tolesniam domėjimuisi:

Jovitos Sandaitės tekstai Bernardinai.lt

How to find a career in humanitarian and international relief work by Suzanne Bearne, The Guardian


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: