NYLA Bonus

Feminizmai Lietuvoje

Atsisiųsti

„Feministės teigia…“, – vis pasako kas nors. Bet ką jos išties teigia? Kokios yra skirtingos feminizmo kryptys Lietuvoje? Kur jų požiūriai išsiskiria ir kaip jos sugyvena tarpusavyje? Dalinamės Nacionalinės emancipacijos dienos konferencijos diskusijos įrašu tema „Feminizmai Lietuvoje“.

Diskusija vyko vasario 17-ąją Nacionalinėje Dailės Galerijoje. Iš kairės: Dovilė Jakniūnaitė (Vilniaus universiteto TSPMI profesorė), Viktorija Kolbešnikova (Lyčių studijų magistrantė Vidurio Europos universitete), Justina Zubaitė (Santariškių feministinių skaitymų grupės SANTA FE įkūrėja, „Six Chairs Books“ iniciatorė Kaune), Karla Gruodis (antologijos „Feminizmo ekskursai“ sudarytoja, viena pirmųjų feministinių tekstų vertėjų į lietuvių kalbą Lietuvai atgavus nepriklausomybę), Kristina Mišinienė (Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė)

Nuo 2017-ųjų organizuojama Nacionalinės emancipacijos dienos konferencija sujungia, organizatorių žodžiais, akademinį, kultūros ir aktyvizmo pasaulius

Įrašo autorė ir redaktorė Kata Bitowt, muzikos autorius Martynas Gailius, podkasto vedėjas Karolis Vyšniauskas. Už pagalbą gaunant įrašą dėkojame Danutei Gambickaitei ir Jūratei Juškaitei. Fotografijų autorės Dalia Mikonytė, Aušra Volungė ir Jurgita Wru, fotografijas redagavo Berta Tilmantaitė. Už studiją dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Tolesniam domėjimuisi:

NYLA Live: Nepapasakota Lietuvos moterų kovos istorija

Visi podkasto epizodai:

 


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: