NYLA Talks

„Esame santykyje su nežinomybe.“ Krizės psichologija

Atsisiųsti

„Virusas tik sustiprino tai, kas jau buvo“, – sako psichologas Andrius Jančiauskas. Daugelis streso įveikimo būdų būnant namuose tapo nepasiekiami. Mes tapome atskirti nuo tradicinio darbo, laisvalaikio ir artimų žmonių. Vietoje to likome su savimi pačiais – o šis santykis yra komplikuotas. Pridėjus bendrą nežinomybę dėl ateities, atsiduriame situacijoje, kuri gali sukelti ne tik finansinę, sveikatos, bet ir psichologinę krizę.

Šiame „Nyla“ epizode Berta Tilmantaitė ir Andrius Jančiauskas nagrinėja kolektyvinį nerimą ir ieško būdų kaip šį laiką išnaudoti užaugimui – tiek asmeniniam, tiek mūsų, kaip visuomenės.

(norėdami išgirsti epizodą, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau. Taip pat įrašą raskite podkastų programėlėse ir „Spotify“)

Pirmą kartą Andriaus ir Bertos pokalbis podkaste persikėlė į atskiras erdves. Taip psichologas šiuo metu bendrauja ir su savo klientais. „Tarsi yra dvi stovyklos. Vienai karantinas palengvino gyvenimą, bet iš didesnės dalies girdžiu pasimetimą ir stipresnį nerimastingumą“, – sako Andrius.

„Karantinas yra pasitikrinimas, kiek mes esame išmokę būti šeimoje, kai turime mažiau galimybių nuo jos pabėgti“, – Andrius Jančiauskas

Andriaus Jančiausko ir Bertos Tilmantaitės pokalbiai tapo reguliaria podkasto dalimi. Anksčiau jie savo pokalbiuose nagrinėjo santykius su tėvais, seksualumą, nerimą, pervargimą. Kviečiame juos išgirsti.

Epizodo autorė: Berta Tilmantaitė
Redaktorius ir montažo režisierius: Karolis Vyšniauskas
Fotografė: Severina Venckutė
Fotoredaktorius: Artūras Morozovas
Garso įrašo redaktorė: Kata Bitowt (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studija)
Muzikos kompozitorius: Martynas Gailius 

Ankstesni „Nyla“ epizodai koronaviruso tema:

Lietuviai, pandemiją išgyvenantys svetur. I dalis
Lietuviai, pandemiją išgyvenantys svetur. II dalis
Gyventi su COVID-19. Kalba mokslininkai
„Esame tarsi karinėje parengtyje.“ Gydytojai, kovojantys su koronavirusu

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti kitus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: