NYLA Exclusive

„Bijojau gyvenimo, kuris nėra plaukimas.“ Rūta Meilutytė

Atsisiųsti

Šią savaitę, Rūta Meilutytė paskelbė, kad baigia profesionalios plaukikės karjerą. Lietuvos sportui tai yra eros pabaiga.

Būdama 15-os Rūta laimėjo aukso medalį Londono Olimpinėse žaidynėse, tapdama jauniausia 100 m plaukimo krūtine čempione Olimpiados istorijoje. Per beveik 10-ies metų karjerą, ji laimėjo 20 aukso ir 10 sidabro medalių tarptautinėse žaidynėse. Meilutytei lig šiol priklauso 100 metų plaukimo krūtine pasaulio rekordas.

Rūtos pergalės tapo Lietuvos pergalėmis, tačiau didžiulis dėmesys paauglei peraugo į tai, ką ji pati vadina chronišku susikaustymu.

„Jausdavausi, kad jūs mylite mano pasiekimus, bet niekas nepamatė, kad už jų yra drovus ir baikštus žmogus“, – sako Rūta išskirtiniame interviu „Nyla“ podkastui. Pastaruosius kelis metus sportininkė kovojo su depresija ir norėjo perkurti savo gyvenimą. Dabar ji turi šansą tai padaryti.

„Nanook“ įkūrėjai Artūras Morozovas ir Berta Tilmantaitė aplankė Rūtą jos šeimos namuose Kaune, Šilainiuose.

Tai yra pirmasis Rūtos interviu paskelbus, kad ji baigė plaukikės karjerą.

Norėdami pasidalinti interviu, įkelkite nuorodą į šį puslapį arba įterpkite (embed) podkasto įrašą. Transkribuoti, modifikuoti ir kitaip naudoti podkasto turinį draudžiama.

„Pasiryžusi mesti plaukimą, pradėjau abejoti dėl šio sprendimo. Ilgai galvojau, kodėl to noriu. Ar aš tiesiog pasiduodu? Savikritiški balsai sakydavo, kad esu silpna. Atsirado didelis kaltės jausmas“

Apsispręsti mesti profesionalų sportą Meilutytei padėjo metai praleisti Los Andžele – čia ji gyveno viena, nebekontroliuojama griežtos sportininkų rutinos. „Los Andželas padėjo suvokti, kad galiu gyventi ir būdama niekuo – ir būti laiminga.“

Ruošdamasi čempionatams, Rūta kasdieną treniruodavosi, kartais nuplaukdavo ir po 15 km į dieną. Paskutinį kartą baseine ji buvo gruodį, prieš pusę metų

Rūta su broliu Mindaugu

Paskelbusi apie sprendimą, Meilutytė niekam nedavė interviu. „Nusivyliau žiniasklaida ir pradėjau su ja nebebendraut. Man joje trūko paprasčiausio žmogiškumo.“

Interviu autorius Artūras Morozovas, redaktorius Karolis Vyšniauskas, fotografai Berta Tilmantaitė, Artūras Morozovas ir Mindaugas Meilutis, muzikos autorius Martynas Gailius, garso korektorė Viltė Gustytė, už pagalbą ruošiant epizodą dėkojame Karoliui Pilypui Liutkevičiui. Epizode panaudota archyvinė medžiaga iš LRT ir Lrytas.tv.

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame kultūrines ir socialines temas. Kviečiame išgirsti kitus epizodus:

 


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: