NYLA Talks

Apie hiphopą, rasę ir Lietuvą

Atsisiųsti

Lietuvą hiphopo kultūra pasiekė nuo jos praktiškai atsiejus afroamerikietiškas šaknis. Susitikome su naujos kartos repo ir R&B muziką kuriančiais lietuviais Andželika-Angelou ir Tomu-Fingalick pasikalbėti, kaip atsakingai kurti hiphopą būnant „baltu vaiku Vilniuje“ 2018-aisiais. Epizodo pabaigoje kalba Chelsea Reject, Bruklino reperė, koncertavusi Lietuvoje pirmojo savo turo Europoje metu.

Tai yra antrasis epizodas skirtas suprasti rasinę dinamiką Lietuvoje ir įvertinti hiphopo, dominuojančiu tapusio muzikos žanro pasaulyje, suvokimą. Pirmajame kalbėjo Hubert-Highleef, gatvės šokių mokytojas ir elektroninės muzikos prodiuseris.

„Išvažiavome mokytis į kitas šalis, mūsų akiratis prasiplėtė“, – Angelou, Klaipėdoje užaugusi, Jungtinėje Karalystėje studijavusi R&B autorė ir dainininkė.

„Su tėvuku važiuodavome į Gariūnų turgų ir pirkdavome bootleginius diskus. Eminemo „8 Mile“, 50 Cent „Get Rich or Die Tryin'“ – vis dar turiu jų kolekciją“, – Tomas, prodiusuojantis ir atliekantis muziką kaip Fingalick.

„Mąstymo, kad čia esam „mes“, o ten yra „jie“ šiai dienai reikia kuo mažiau“

Su Tomu ir Andželika kalbamės Kablyje, vienoje aktyviausių hiphopo koncertų vietų Vilniuje

Chelsea Reject, Bruklino reperė į pirmąjį savo turą Europoje įtraukė Vilnių

„Visi turi turėti galimybę mėgautis muzika ir išreikšti save per ją“, – Chelsea Reject

Chelsea portretas jai fanų Japonijoje padovanotam „Dragon Ball“ kamuoliukui

Minutės prieš interviu

Epizodo vedėjas ir prodiuseris Karolis Vyšniauskas, garso režisierė Kata Bitowt, fotografijų autoriai Mindaugas Drigotas (Angelou ir Fingalick) ir Berta Tilmantaitė (Chelsea Reject). Epizode skamba Angelou, Fingalick ir Chelsea Reject muzika. Už įrašų erdves dėkojame Vilniaus klubui „Kablys“ ir Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Epizodą pristato Lietuvos žmogaus teisių centras.

Tolesniam domėjimuisi:

Hip-Hop Evolution on Netflix

White Rappers In Hip-Hop: Appropriation, Appreciation, Or Outsiders? by Aaron Williams, Uproxx

Šį epizodą pristato Lietuvos kultūros taryba:

 


Prisidėkite prie NYLA kūrimo: