NYLA Talks

Seksizmas videožaidimuose: ar ir 2018-aisiais?

Download

„Žaisdamos merginos mikrofono nejungia. Žaidimui tai labai padėtų, bet to nedarai, nes žinai, kad atskleidusi savo balsą susilauksi žinučių: „Ei mažule.“ Arba kiti žaidėjai vaikinai tyčia norės tavo veikėją nužudyti. Nesijauti saugus erdvėje, kurią myli. Taip neturėtų būti“, – sako Ieva Pikutytė, žaidėja, kuriai „žaidimai ir pankrokas išgelbėjo gyvenimą.“

Ieva ir kolega Laurynas Vainius yra kompiuterinių žaidimų dizaineriai Vilniaus kompanijoje „Nordcurrent“, sukūrusioje vieną populiariausių mobiliųjų telefonų žaidimų „Cooking Fever“, parsisiųstą virš 100 mln. kartų.

Jiedu džiaugiasi, kad hiperseksualizuotos Lara Croft laikai kompiuterio ekrane baigėsi. Dabar kaip niekada anksčiau daug moterų yra tiek videožaidimų ekrane, tiek už jo – bet tai užkūrė kultūrinę kovą videožaidimų pasaulyje tarp senųjų ir naujųjų žaidėjų. Apie ją verta išgirsti ir tiems, kurie savęs žaidėjais nelaiko.

Su Ieva ir Laurynu kalbasi Nanook videografas, žaidėjas Karolis Pilypas Liutkevičius.

Epizodą pristato Telesoftas. Tai vienas iš dviejų NYLA podkasto epizodų, skirtų moterų rolei Lietuvos technologijų pasaulyje tirti.

Karolis Pilypas, Ieva, Laurynas ir Kata. Vakarinė diskusija ištuštėjusiame „Nordcurrent“ ofise

Be Yvos žaidimai nebūtų sukurti

  

Epizodą prodiusavo Karolis Vyšniauskas, garsą įrašinėjo Kata Bitowt, muzikos autorius – Martynas Gailius. Video ir fotografijų autorius Mindaugas Drigotas.

Tolesniam domėjimuisi:

Male and Female Gamers: How Their Similarities and Differences Shape the Games Market, Newzoo

The only guide to Gamergate you will ever need to read by Caitlin Dewey, Washington Post

Videožaidimų ABC pagal Artūrą Rumiancevą – pirmasis NYLA epizodas skirtas kompiuterinių žaidimų temai.

 


Support us: