NYLA Bonus

Nepatogaus Kino diskusija: Visuomenės interesas ir žurnalistika: kas kurį?

Download

„Nepatogus Kinas“ baigėsi, bet festivalio metu vykusių diskusijų ir filmų aktualumas liko. Šiandien dalinamės pokalbiu tema: „Visuomenės interesas ir žurnalistika: kas kurį?“

Kalbasi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir vienas „Nanook“ įkūrėjų, fotožurnalistas Artūras Morozovas. Diskusiją moderuoja Lietuvos žurnalistikos centro direktorė, žurnalistė ir medijų tyrėja Džina Donauskaitė.

„Lietuvos žiniasklaida sulaukia kritikos dėl menamo šališkumo bei nusiteikimo prieš valdančiuosius. Patiriant bandymus kontroliuoti, kurie neretai primena Lenkijoje ir Vengrijoje taikytus metodus, žurnalistai ir žiniasklaidos organizacijos priverstos gintis, o ne savikritiškai reflektuoti: Kuo stipri Lietuvos žurnalistika? Ir kas sekasi sunkiau? Kaip žurnalistai supranta visuomenės interesą? Ar įmanoma visuomenės interesą apibrėžti, o tuo pačiu ir ginti, neatspindint vienokių ar kitokių ideologijų?“ – taip diskusiją anonsavo organizatoriai.

(Norėdami išgirsti, paspauskite mygtuką „Play“ aukščiau)

Diskusija vyko po dokumentinio flmo „Novaya“ peržiūros. Filmas kalbėjo apie „Novaya Gazeta“ – vieną pirmųjų ir vieną paskutinių išlikusių nepriklausomų leidinių šiandieninėje Rusijoje (kadras iš filmo). „Vladimiro Putino režimo valdomoje Rusijoje žodžiai „žiniasklaida“ ir „propaganda“ dažnai yra neatsiejami. Tačiau ir šioje valstybėje yra leidinių, siekiančių išlaikyti aukščiausius nepriklausomumo ir profesionalumo standartus, net jei už tai tenka sumokėti didžiausią kainą“, – filmą pristato jo kūrėjai.

Filmo premjerai Lietuvoje atvyko ilgametis „Novaya Gazeta“ apžvalgininkas, maskvietis Leonidas Nikitinskij. Išgirskite interviu su juo rusų kalba NYLA Ru podkaste.

Garso įrašo autorė: Katažina Bitowt
Iliustracijos autorė: Ūla Rugevičiūtė Rugytė
Studijinis balsas įrašytas: Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti visus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“


Support us: