NYLA Bonus

Nepatogaus Kino diskusija: kokius miškus paliksime?

Download

Labanoro girios ir Punios miško istorijos sujudino visuomenę, užduodamos esminį klausimą – kokią miškų viziją turime? Ar sprendimas kirsti/nekirsti mišką yra ekonominis, ekologinis, o gal moralinis klausimas? Kokių miškų norime sau ir kokius miškus norime palikti ateities kartoms?

„Nyla“ podkaste dalinamės žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas“ organizuotos diskusijos įrašu.

(norėdami išgirsti diskusiją, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau)

Diskusija įvyko spalio 11 d. Vilniuje, Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dalyvauja: dr. Algis Gaižutis, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos Valdybos pirmininkas, Nerijus Kupstaitis, aplinkos ministerijos miškų politikos grupės vyriausias patarėjas, dr. Mindaugas Lapelė, botanikas iš Dzūkijos Nacionalinio Parko, Mindaugas Survila, gamtininkas, filmo „Sengirė“ režisierius, Virginija Vingrienė, Seimo narė, Aplinkos komiteto narė. Diskusiją moderuoja Darius Matas, LRT radijo žurnalistas.

Diskusiją įkvėpė filmas „Girių laikas“ („Le temps des forêts“). 2018 metais Lietuvoje nuskambėjo skandalas dėl plynųjų kirtimų saugomose miškų teritorijose. Pasauliniame kontekste Lietuvos atvejis niekuo neypatingas: nuo Amazonės džiunglių iki Europos sengirių medžiai yra kertami pramoniniu būdu. Dar daugiau: kaip teigia vienas iš prancūzų režisieriaus François-Xavier Drouet filmo herojų, problemos esmė net ne miškų kirtimas, o jų sodinimas.

Garso įrašo autorė: Viltė Gustytė
Iliustracijos autorė: Ūla Rugevičiūtė Rugytė
Diskusijos dalyvių fotografijos autorius: Denis Vėjas

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti visus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“


Support us: