NYLA Feature

„Mano testas grįžo teigiamas.“ Interviu su persirgusiais koronavirusu

Download

Lietuvoje skaičiuojama virš 1,600 žmonių, kurie persirgo koronavirusu. Tai reiškia, kad bent jau kuriam laikui – mokslininkai dar nesutaria, ar tai metai, ar tik keli mėnesiai – jie įgijo virusui imunitetą. Persirgusieji gali jaustis saugiau. Bet ko tai iš jų pareikalavo fiziškai ir psichologiškai? Šiame „Nyla“ podkasto epizode susitikome su keturiais COVID-19 įveikusiais žmonėmis ir išgirdome jų istorijas.

(norėdami išgirsti pokalbius, paspauskite „Play“ mygtuką aukščiau. Taip pat įrašą raskite podkastų programėlėse ir „Spotify“) 

Boksininką ir bokso trenerį Tadą Tamašauską koronavirusas pasivijo Londone, kovojant atrankoje į Tokijo olimpiadą, kuri vėliau buvo atšaukta. Grįžęs jis turėjo dvi savaites izoliuotis, per kurias paaiškėjo, kad užsikrėtė.

Persirgęs virusu Tadas Tamašauskas sugriežtino sporto klubo higienos taisykles: nebeleidžia dalintis pirštinėmis, skatina rankų dezinfekciją.

Slaugytoja Snieguolė Statauskienė virš 30 metų dirbo vaikų ligoninėje Vilniuje. Paskelbus, kad ieškomi medicinos darbuotojai slaugyti COVID-19 pacientus, ji tai priėmė kaip pareigą ir pasisiūlė pereiti į šį, ypač rizikingą skyrių.

Snieguolė COVID-19 greičiausiai užsikrėtė nuo vienos sunkiai sirgusios pacientės, kuri vėliau ligoninėje mirė. Lietuvoje nuo vasario pabaigos iki rugpjūčio pradžios užfiksuota virš 2000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Virš 1,600 persirgo virusu, bet 80 – mirė. Kiti vis dar kovoja su liga.

Lindihopo šokėjui Smilčiui Andrikoniui didžiausias koronaviruso poveikis buvo kvapo praradimas. „Galėjau pasipurkšti kvepalais ir nejausti nieko.“ Iš viso izoliacijoje jis išbuvo 6 savaites. „Vieninteliai žmonės, kuriuos sutinki, yra gydytojai ir „Wolt’o“ maisto išvežiotojai.“

JAV gyvenanti finansininkė Neringa Laučiskis persirgo virusu kartu su visa šeima. „Man vis tiek neramu“, – sako ji. „Vis tiek bijau apkrėsti. Nėra jausmo, kad persirgau ir man viskas gerai, esu saugi.“

Neringa savo namuose Niudžersyje. Ši valstija, kaip ir greta esantis Niujorkas, yra tarp labiausiai koronaviruso paliestų vietų JAV.

Vedėjas ir prodiuseris: Karolis Vyšniauskas
Redaktorė ir žurnalistė: Indrė Kiršaitė
Fotografai: Severina Venckutė (Tado Tamašausko fotografijos), Kęstutis Žilionis (Snieguolės Statauskienės fotografijos) ir Melita Vilkevičiūtė (Smilčio Andrikonio fotografija)
Muzikos kompozitorius: Martynas Gailius
Interviu įrašytas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijoje, garso režisierė Kata Bitowt
Už pagalbą rengiant epizodą dėkojame Beatričei Bankauskaitei

***

„Nyla“ podkaste kas savaitę tiriame socialines ir kultūrines temas. Kviečiame išgirsti kitus epizodus ir palaikyti podkastą per „Patreon“


Support us: