NYLA Live

Jaunųjų aktyvistų balsas

Download

Balandžio viduryje turėjome unikalią galimybę susitikti su Lietuvos jaunimo organizacijų atstovais. Virš 50 žmonių iš skirtingų Lietuvos regionų susėdo į ratą kalbėtis apie tai, kas jiems rūpi. Tai buvo finalinė Europos jaunimo savaitės diskusija.

Moderuodami pokalbį siekėme nupiešti naujos kartos politiškai aktyvių žmonių paveikslą, o detaliau nagrinėjome jiems kol kas arčiausiai esančią temą – švietimą ir mokyklų situaciją. Kviečiame išgirsti jų balsą.

Jaunimu Europos Sąjungoje laikomi žmonės nuo 14 iki 29 metų. Jų keliami klausimai dažnai yra panašūs su bendromis Lietuvos ir ES problemomis: švietimu, ekologija, socialine atskirtimi.

Dalis jaunimo politiką vykdančių žmonių stoja į jaunųjų socialdemokratų, konservatorių ar liberalų susivienijimus. Bet, pabrėžia jie, tai yra atskirai nuo partijų veikiantys susivienijimai. Partinės jaunimo organizacijos negali būti.

Vienas iš sėkmingų aktyvizmo mokykloje pavyzdžių – realiai veikianti lytinio švietimo programa Kėdainių mokykloje

Jaunų politikų buvimas politinėje scenoje suteikia pavyzdį. Tarp diskusijoje paminėtų įkvepiančių šiandienos politikų – švietimo ministerijoje dirbanti Unė Kaunaitė bei liberalė Aušrinė Armonaitė.

Viena iš iškeltų idėjų – paankstinti balsavimo amžių iki 16-os metų.

Epizodo vedėjas ir redaktorius Karolis Vyšniauskas, garso režisierė Katažina Bitowt, garso korektorė Viltė Gustytė, fotografas Artūras Morozovas, muzikos autorius Martynas Gailius.

Už studiją dėkojame podkasto partneriams Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Diskusiją inicijavo ir jos įrašą iš dalies finansavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Tolesniam domėjimuisi:

Kodėl Lietuvai reikia balsavimo nuo 16-os. Deimantė Rimkutė, Lietuvos žinios

European Youth Week 2019 to focus on democracyGovernment Europa

***

Visi podkasto epizodai:


Support us: