NYLA Talks

Ką reiškia būti patriotu?

Download

100-oji Vasario 16-oji yra proga pabandyti suprasti savo nacionalinį identitetą. Ką reiškia tai, kad aš esu lietuvis? Kaip mylėti savo šalį, bet nenusisukti nuo pasaulio? Kaip lietuvybę mato Lietuvos lenkai ar rusai? Ir, bene jautriausia tema: kas yra Lietuvos patriotas ir ar šį žodį reikia atsiimti?

Šiuos klausimus podkaste kelsime dar ne kartą. Bet šįkart norėjome išsikalbėti tarpusavyje. Diskusijoje dalyvauja Nanook žurnalistai Berta Tilmantaitė, Artūras Morozovas, Karolis Pilypas Liutkevičius, Mindaugas Drigotas, Karolis Vyšniauskas ir Nanook tinklalapio dizaineris, lenkų mokyklą Vilniuje baigęs Kazimiras Jarmolovskis.

Titulinė fotografija – Artūro Morozovo. Žemiau esančios fotografijos – Bertos Tilmantaitės:

Iš Bertos Tilmantaitės kelionių dienoraščio. 2017-ųjų balandis, susitikimas su Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“

„Koks gražus Vytis!“ – mirkteli Raúl Juozas galva mostelėdamas į mano marškinėlius. „Gražūs Gedimino stulpai,“ – atsakau linktelėdama į jo tatuiruotę. „Beveik 60 metų kaip išsibraižiau,“ – sako apžiūrinėdamas savo rankas. Ant dešinės – Gedimino stulpai, ant kairės – Vytis su užrašu „VYTYS“. „Su klaida išbraižė,“ – juokiasi. „Jaunystės dalykai. Būčiau merginą turėjęs, gal jos vardą būčiau išsibraižęs, arba gal motinos reikėjo užsirašyti, bet va – Lietuva.” Nors tada Lietuvoje Raúl Juozas dar net nebuvo buvęs.“

 


Support us: